O fundacji

Fundacja należy do Kujawsko Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych

Dajemy dzieciom piękno!

Fundacja Kultury Pozytywka jest jedną z najbardziej prężnych organizacji pozarządowych, koncentrujących się na realizacji wydarzeń związanych z szeroko rozumianą kulturą dla dzieci i młodzieży.

Zdobyliśmy już szeroką i wierną publiczność. Dzięki interdyscyplinarności naszych działań, docieramy do wszystkich grup społecznych, zarówno w miastach jak i na wsi. Dzięki temu jesteśmy mocnym partnerem dla biznesu, oferujemy bowiem szerokie możliwości dotarcia z promocją marki do różnorodnych odbiorców. Jednocześnie nasi partnerzy biznesowi budują trwały, pozytywny wizerunek firmy, jako organizacji wspierające ważne społecznie projekty (CSR – Społeczna Odpowiedzialność Biznesu).

Wszystkie nasze‌ ‌działania‌ ‌są‌ jednym, ‌wielkim‌ ‌procesem‌ ‌wychowawczym. Kształtujemy ‌estetyczne‌ ‌postawy‌ ‌dzieci‌ ‌i‌ ‌młodzieży,‌ ‌zajmujemy‌ ‌się‌ ‌nieinwazyjnym‌ ‌sposobem‌ ‌nauczania i‌ ‌w‌ ‌przyjazny‌ ‌sposób‌ ‌wzbogacamy‌ ‌zasób‌ wiedzy oraz‌ ‌mechanizmy‌ ‌poznawcze.‌ ‌Akcentujemy‌ ‌jedność‌ ‌i‌ ‌niepodzielność‌ ‌procesu‌ ‌formowania‌ ‌osobowości.‌

Organizujemy duże projekty artystyczno-edukacyjne ( trzy festiwale), wśród których najważniejszym jest międzynarodowy festiwal sztuki dla dzieci Pozytywka. Podczas odbywającego się corocznie w Bydgoszczy Festiwalu prezentujemy szerokie spektrum sztuki skierowanej do najmłodszych. Młodzi widzowie i ich rodzice mogą uczestniczyć w spektaklach teatralnych, koncertach i pokazach Nowego Cyrku (cyrk bez zwierząt). Festiwal to także wernisaże plastyczne, warsztaty i filmy. Pozytywka dba też o obecność magicznych elementów, jak opowieści bajarzy i bajarek na strychach starych, bydgoskich kamienic.

Przez sceny festiwalowe przewinęło się kilkuset artystów m.in. Wrocławski Teatr Lalek, Teatr Baj Pomorski, Krakowska Scena Musicalowa, Teatr Klinika Lalek oraz artyści z Białorusi, Niemiec, Czech, Słowacji, Litwy, Japonii itd.

Fundacja Pozytywka organizuje na terenach wiejskich festiwal kultury i sztuki Wieś Pełna Kultury oraz Nasza Wieś Działa, wydaje książki dla dzieci oraz tworzy Magiczne Ogrody Światła – najnowszy projekt mający zmienić nocną Bydgoszcz w fantastyczne i bajkowe miejsce.

Realizujemy też teatralne projekty wielopokoleniowe – dla dzieci, dorosłych i seniorów oraz odwiedzamy z pokazami artystycznymi szpitalne oddziały dla dzieci.

Dołącz do nas i razem budujmy lepszy świat dla naszych dzieciaków!

Porozmawiajmy o współpracy

Chętnie :)

SPONSORZY WYDARZEŃ FUNDACJI

Giant Consulting Group