W ramach tej inicjatywy, Fundacja Kultury Pozytywka i Teatr Polski w Bydgoszczy we współpracy z lokalnymi instytucjami oraz społecznością artystyczną planuje zrealizować unikatowy festiwal teatralny, dedykowany najmłodszym mieszkańcom regionu („NajNaje” – dzieci w wieku od 0 do 4 lat). Projekt ma na celu nie tylko dostarczenie najmłodszym widzom wyjątkowych doświadczeń kulturalnych, ale także zainicjowanie powstania „Bydgoskiej Sceny Malucha”. W ramach pilotażowej odsłony festiwalu planowane współczesne wydarzenia z tego obszaru artystycznego. Fundacja od 8 lat realizuje wydarzenia teatralne dla dzieci i jest w posiadaniu setek, a nawet tysięcy opinii lokalnej społeczności, że taki segment teatralny jest bardzo oczekiwany i będzie cieszył się  ogromnym zainteresowaniem.

bilety na wszystkie wydarzenia

link do zakupu biletów

Bajeczny Świat Najnajów – warsztaty multisensoryczne

03.08.2024 , g. 12:30 (sobota)

Podczas warsztatów ze smyko – multisensoryki będziemy wspólnie masować plecki. Odkryjemy skarby schowane w butelkach sensorycznych. Przejdziemy się ścieżką sensoryczną. Pobawimy się w przesypywanie kolorowego ryżu, co świetnie wpływa na koordynachę wzrokową – ruchową.Spotkanie poprowadzi Magdalena Bryl, posiadająca certyfikat z kursu ze smyko – multisensoryki oraz kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi.

Warsztaty dla dzieci w wieku 1-4 wraz z bliskimi dorosłymi.

UWAGA: W przypadku warsztatów bilet kupujemy tylko dla dziecka.
* na spektakle teatralne bilet musi posiadać każda osoba uczestnicząca w spektaklu

Wydarzenie w ramach projektu Bajeczny Świat Najnajów. Projekt współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Pozytywka

’Pan Satie” Teatr Atofri,

10.08.2024 (sobota), godz. 10:00, 12:00, 14:00

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Kim Jest Pan Satie? Dźwiękiem, Rytmem.Pan Satie jest Muzyką.W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie.Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się z brzmieniem preparowanego pianina. Cały świat podczas przedstawienia rodzi się z niedopowiedzeń i siły dziecięcej wyobraźni. „Pan Satie” to zachwycający spektakl w pięknej oprawie muzycznej, urzekający prostotą i oszczędnością scenografii. Niejednoznaczna, poetycka i abstrakcyjna opowieść przypomina dorosłym jak nieograniczona jest wyobraźnia dziecka i jaką magiczną moc może mieć wspólna zabawa. Bo do zabawy dzieci także zostają zaproszone.

Spektakl dla dzieci w wieku 1-5 wraz z bliskimi dorosłymi

UWAGA! Na spektakl bilet musi posiadać każda osoba w nim uczestnicząca.

Projest współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Pozytywka.

Spektakl 'Blisko” Centrum Sztuki Dziecka

18.08.2024 (niedziela), godz. 10:00, 12:00, 14:00

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas.
BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Co to znaczy troska? Jak można o kogoś dbać?
W jaki sposób możemy się sobą opiekować? To tylko niektóre z pytań, tak ważnych dla rozwoju naszej emocjonalności, na które twórcy przedstawienia spróbują odpowiedzieć wspólnie z bardzo małymi widzami.Spektakl dla dzieci w wieku 0,5 – 3 wraz z bliskimi dorosłymiUWAGA! Na spektakl bilet musi posiadać każda osoba w nim uczestnicząca.

Wydarzenie w ramach projektu Bajeczny Świat Najnajów. Projekt jest współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Pozytywka.

Bajeczny Świat Najnajów – warsztaty muzyczne metodą Carla Orffa

31.08.2024 , g. 12:30 (sobota)

Orffowska opowieść muzyczna o Wesołej Ludwice – to aktywne słuchanie muzyki; czyli jedność słowa, muzyki i ruchu; wpleciona w opowieść Anny Świrszczyńskiej o dziewczynce, która szukała przyjaciela, co serce ma z piernika i nigdy się nie złości. Towarzyszyć nam będzie gitara, instrumenty perkusyjne i muzyka – klasyczna i folkowa z różnych stron świata. Dzieci będą się aktywnie bawić: zagrają na perkusjonaliach, stworzą własne instrumenty do muzykowania w domu, wykorzystają naczynia kuchenne do gry. Poza walorem muzycznym niezwykle ważnym elementem będzie relacja dziecko – rodzic – prowadząca.

Warsztaty dla dzieci w wieku 1-4 wraz z bliskimi dorosłymi.

UWAGA: W przypadku warsztatów bilet kupujemy tylko dla dziecka.

WYDARZENIE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MIASTO BYDGOSZCZ