Projekty

Side image

Spot Promocyjny 2023

Mecenasi Festiwalu i promocja Województwa Kujawsko Pomorskiego
Side image

Business & Culture

Rozumiejąc wagę szczególnej roli, jaką biznes odgrywa w kształtowaniu kultury, chcemy zainicjować w 2023 roku serię spotkań, w trakcie których ludzie świata biznesu i przedstawiciele fundacji nie tylko będą mogli zacieśnić relacje, ale przede wszystkim zrozumieć korzyści, jakie płyną dla obu stron w efekcie pogłębionej współpracy. Jakie wydarzenia planujemy w trakcie festiwalu?

  1. Magiczny Biznes Województwa Kujawsko Pomorskiego

Wydarzenie odbędzie się w Miasteczku Festiwalowym w Parku Kochanowskiego w sobotę 26 sierpnia o godzinie 11:00. Rozpocznie je  premiera bogato ilustrowanej książki ‘Magiczny Biznes’, która w zabawnej formie opowie o najważniejszych postaciach biznesu prowadzących działalność gospodarczą, a zarazem będących rozpoznawalnymi mecenasami i kreatorami kultury i sztuki w Województwie Kujawsko Pomorskim. Będzie to wydawnictwo znakomicie promujące nasz region. Zaprezentujemy sylwetki m.in. Adama Gudell (Grupa Moderator/produkcja filmowa) czy Sławomira Michalskiego (Bydgosta Sp. zoo/ sponsoring wydarzeń kulturalnych dla dzieci). W trakcie spotkania będziemy promowali działania gospodarcze i osiągnięcia Województwa Kujawsko -Pomorskiego oraz firm będących bohaterami książki.

       2. Kultura w Biznesie

Spotkanie odbędzie się 6.09.2023 o godzinie 17:00 w Młynach Rothera. Uczestnikami będą właściciele dużych firm, a rozmawiać będziemy o dalszej współpracy w obszarze promocji i marketingu w ramach Festiwalu Pozytywka, a także innych wydarzeń realizowanych przez fundację. Celem jest omówienie strategii CSR w ich przedsiębiorstwach na najbliższe lata w kontekście działań promocyjnych i reklamowych. Omawiany będzie między innymi wpływ promocji za pomocą CSR w Kulturze na postrzeganie i kreowanie marki, znaczenie CSR w Kulturze na zwiększenie przychodów firm, budowanie za pomocą wielkich wydarzeń w kulturze pozytywnego wizerunku marki i przełożenie tego typu działań na sprzedaż produktów. Planujemy udział Pana Zbigniewa Ostrowskiego – Wicemarszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Zastępcy Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwony Waszkiewicz.

      3.Wystawa Fotografii

Wystawa fotografii obędzie się 06.09.2023 w Parku Kultury Młyny Rothera. Opowie o szczegółach realizacji produkcji filmowych, których koproducentem jest Grupa Moderator i inni producenci filmowi z Województwa Kujawsko Pomorskiego. Obejrzymy prezentację ich dorobku na styku biznesu i kultury. Wystawa będzie dostępna od 06.09 do 19.09 na tarasie Młynów Rothera. Wernisaż wystawy odbędzie się w 6.09.2023 o godzinie 17:00.

      4. Business Network International (BNI) –  BNI Eagles 

Business Network International (BNI) –  BNI Eagles – w  Hotelu Słoneczny Młyn w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie przedstawicieli biznesu i przemysłu kreatywnego w ramach Festiwalu Pozytywka. W spotkaniu grupy biznesowej (skupiającej ok. 50 biznesmenów m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Nakła nad Notecią) weźmie udział szeroki wachlarz przedsiębiorców o najróżniejszym spektrum działalności gospodarczej. Partnerem wydarzenia będzie BNI Kujawsko Pomorskie członek BNI Polska, którego Dyrektor Regionalny – Maciej Świerczyński od 5 lat jest Patronem Honorowym Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Spotkanie oraz jego tematyka będzie szeroko promowane za pomocą kanałów fundacji oraz parterów biznesowych w tym BNI Kujawsko Pomorskie. Podczas spotkania zaprezentujemy korzyści jakie płyną ze współpracy oraz perspektywy rozwoju wspólnych działań, których efektem jest promocja rozwoju gospodarczego Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz prezentacja terenów inwestycyjnych naszego regionu. Relacja pojawi się w mediach społecznościowych fundacji oraz BNI Kujawsko Pomorskie.

Side image

książka Magiczny Biznes

Tajemnice Klubu Czarodziejek i Czarodziejów (kliknij)
Side image

Partnerzy wydawnictwa

Side image

Business Network International (BNI Eagles)

Spotkanie z przedsiębiorcami Województwa Kujawsko Pomorskiego
Side image

Tak działa magia Pozytywki! Obejrzyj nasz film :)

Aftermovie 2020
Side image

Pozytywka 2020

Archiwum Festiwal 2020
Side image

Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek POZYTYWKA 2022

W Fundacji Pozytywka wierzymy, że wspólnie przeżywana radość zbliża rodziców z dziećmi. Wierzymy też, że taką radość daje sztuka i kultura: teatr, taniec i baśniowe zabawy. Dlatego stworzyliśmy w 2016 roku Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka. Można powiedzieć, że jest on “okrętem flagowym” naszej floty radości i magii. My tę radość i magię tworzymy, a Ty możesz nas w tym wesprzeć!

Po kilku latach istnienia Pozytywki, możemy z dumą powiedzieć, że jednym z najważniejszych w Polsce festiwali kultury i sztuki. A już na pewno – najbardziej magicznym i baśniowym. Chociaż imprez dla dzieci jest sporo, to my zdecydowanie wyróżniamy się z tej masy.

1️⃣ Po pierwsze, skupiamy się na wzbudzaniu i rozwijaniu kreatywności dzieci poprzez żywy kontakt ze sztuką i kulturą.

2️⃣ Po drugie, Pozytywka to nie tylko zabawa. Nasz festiwal jest wielką lekcją, podczas której „uczymy”, że warto czynić świat piękniejszym. Taka edukacja Małych Ludzi daje nadzieję, że gdy będą Dużymi Ludźmi zbudują lepszy świat.

3️⃣ Po trzecie, jako jedno z nielicznych wydarzeń w Polsce, ze szczególną uwagą traktujemy pokazywanie sztuki i kultury „Naj-najom”. Cóż znaczy to zabawne określenie? „Naj-Najami” nazywa się dzieci w wieku od pół roku do 3 lat. Specjalnie dla nich, i oczywiście dla ich rodziców, tworzymy dedykowane pasmo festiwalowe.

Dlaczego Pozytywka to takie ciepłe i dobre miejsce na świecie? Bo zrodziła się z potrzeby serca. Pewnego dnia, młoda bydgoszczanka Aneta została mamą małej Ritki. Długo szukała wydarzeń rozwijających wrażliwość dziecka, bo chciała, aby Ritka była dobrym człowiekiem. Ze smutkiem odkryła, że ich nie ma, dlatego postanowiła sama stworzyć pełną kultury przestrzeń dla dzieci i rodziców.

Dzisiaj Aneta Pytlak jest dyrektorką festiwalu Pozytywka, wydarzenia z ugruntowaną, silną marką. Potwierdza to plejada gwiazd sztuki dla dzieci, jakie wystąpiły na „pozytywkowych” scenach. Były wśród nich takie grupy jak Teatr Klinika Lalek, Japan Union of Theatre Companies for Children and Young People czy Fundacja Sztukmistrze.

 

 

25 sierpnia tego roku rozpocznie się 6. edycja Pozytywki  ,a na nasz mały jubileusz przygotowaliśmy bogaty program. W Bydgoszczy wystąpią artyści z różnych zakątków świata, a festiwalowe wydarzenia odbywać się będą w wielu miejscach na terenie Bydgoszczy. Możesz nas wesprzeć w dziele budowania lepszej przyszłości dla naszych dzieci. Dołóż swoją cegiełkę i miej wpływ na przyszłość.

6 Magiczny Festiwal Świata Baśni i Bajek Pozytywka odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 25 – 28 sierpnia 2022. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Kultury Pozytywka.

 

Side image

Program festiwalu 2022

Wydarzenie współfinansowane w ramach projektu:

„Kujawsko-Pomorskie – rozwój poprzez kulturę 2022”

Side image

Pozytywka 2021. Pozytywnie wracamy!

Strona Festiwalu Pozytywka
Side image

Pozytywka - radość i magia. Obejrzyj film

Pozytywka 2020 - film
Side image

Galeria Pozytywnych zdjęć - zobacz jak się dzieje na Pozytywce!

Background Background
Side image

Maciej Świerczyński - Ambasador festiwalu w latach 2019, 2020, 2021,2022

Dyrektor Regionalny BNI Kujawsko Pomorskiego (Business Network International) i właściciel marki Networking w Biznesie (NWB)

Partnerzy logistyki

Stałymi partnerami realizacji wszystkich wydarzeń fundacji w 2023 roku zostały marki:

PointArt, Geopart Sp. zoo, Work Partner ServiceMielcarek EventKultowa Kuchnia, racjonalnymarketing.pl

                   (najedź kursorem na nazwę firmy, aby przejść do poszczególnych stron naszych partnerów)

 

Wesprzyj projekt według uznania

  • 50PLN
  • 100PLN
  • 200PLN
  • 500PLN
Pomagam!