Magiczny przewodnik, po magicznym mieście, czyli cykl książek dla dzieci "Magiczna Bydgoszcz"

Cykl książek dla dzieci – „Magiczna Bydgoszcz”

Czy chciałabyś, żeby Twoje dziecko przeżyło cudowne chwile zachwytu z magiczną książką w swoich małych rączkach? Pewnie tak, tylko jak to zrobić? Uśmiechnij się, bo wymyśliliśmy dla Ciebie taki cykl książek! Od 7 lat tworzymy najbardziej magiczny festiwal dla dzieci w Polsce – Pozytywkę. Jako, że piękna i radości nigdy za mało, stworzyliśmy cykl „Magiczna Bydgoszcz” – cykl jakiego jeszcze w Bydgoszczy nie było!

W Fundacji Kultury Pozytywka zawsze uważaliśmy, że Bydgoszcz to magiczne miasto. Zafascynowani jego –  wciąż mało poznanym – pięknem, wraz z grupą artystów postanowiliśmy wydać corocznie książkę naszych marzeń. To właśnie „Magiczna Bydgoszcz”, przewodnik wiodący Twoje dziecko szlakiem najpiękniejszych miejsc, tajemnic i legend, postaci związanych z miastem.

Narratorem i przewodnikiem w podróży po mieście jest zdobywca Złotej Płyty za „Wilka chodnikowego”, raper Jarosław „Bisz” Jaruszewski. Urodzony i związany z Bydgoszczą artysta, napisał dla nas wiersze, które zilustrowała mistrzyni bajkowej grafiki Basia Szcześniak w 2021 r i Anna Kaźmierak w 2022 r. ilustratorka i graficzka, laureatka wielu prestiżowych nagród w tej dziedzinie. Nad tym, aby książki były „najmagiczniejsze” z magicznych, czuwa co roku  Michał Tabaczyński – ceniony pisarz, tłumacz i eseista.

W kolejnej książce z serii przybliżamy magiczne, bydgoskie legendy (2022), a w kolejnej najbardziej rozpoznawalne bydgoskie postaci (2023)

Dzięki naszemu cyklowi  możesz odkryć ze swoim dzieckiem Magię Bydgoszczy. Bo magiczne miasto trzeba zwiedzać z „Magiczną książką” w ręku.

„Magiczna Bydgoszcz”- najważniejsze miejsca – 2021

W 2021 roku wspólnie odwiedzamy w „Magicznej Bydgoszczy” „Przechodzącego Przez Rzekę” i symbol miasta „Łuczniczkę”. Dzieci spotykają się nawet z samym Panem Twardowskim, który według legendy odwiedził Bydgoszcz tuż przed ucieczką na Księżyc.

Zapuszczamy się w najbardziej urokliwe zakątki miasta – zawsze pełną gwaru i śmiechu Wyspę Młyńską, perłę secesji ulicę Cieszkowskiego oraz żyjącą dźwiękami wszystkich możliwych instrumentów Dzielnicę Muzyczną. No i oczywiście, na sam koniec, „Magiczna Bydgoszcz” zabiera dzieci do Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce.

‘Magiczna Bydgoszcz- legendy i baśnie wierszem pisane’ 2022

Ponownie autorem tekstu jest nie kto inny, a znany bydgoski poeta i raper Jarosław Jaroszewski, czyli Bisz. Autorką ilustracji jest Anna Kaźmierczak, wielokrotnie nagradzana w tej dziedzinie ilustratorka i graficzka.

‘Magiczna Bydgoszcz- legendy i baśnie wierszem pisane’ ponownie zabierze małych bydgoszczan w podróż po mieście, tym razem nadając jej nowy kontekst i wciągając dzieci do świata lokalnych baśni i legend. Bazyliszek, Pan Twardowski i inne ikoniczne postaci zamieszkają odtąd w świadomości najmłodszych, wzmacniając ich bydgoską tożsamość i umacniając więź z miastem, w którym przyszło im przeżywać dzieciństwo. Dzięki tej książce dzieci jeszcze mocniej uwierzą w magię 🪄 ukrytą w bydgoskich uliczkach i bramach, urzeczywistniając marzenie o życiu w baśniowej krainie, w której czekają na nie bohaterowie, fantastyczne stwory i najprawdziwsze przygody.

Premiera książki odbędzie się w Teatrze Kameralnym podczas  ‘Pozytywki’ 2022, a gośćmi specjalnymi będą BISZ oraz Anna Kaźmierczak, którzy z wielką przyjemnością będą udzielali autografów i wpisywali do książek dedykacje.

Chcesz nas wesprzeć bardzo, bardzo mocno?

Porozmawiajmy!

Bardzo miło nam poinformować, że stałymi partnerami realizacji wszystkich wydarzeń fundacji w 2023 roku zostały marki:

PointArt, Geopart Sp. zoo, Work Partner ServiceMielcarek EventKultowa Kuchnia,