„Uśmiechnij się - Keep smiling”

Dziecko w szpitalu przeżywa trudne chwile. Daleko od rodziców, chore, otoczone – dbającymi o nie – ale jednak obcymi ludźmi. Nasza Fundacja, zgodnie z nazwą, niesie dzieciom POZYTYWNE emocje. Dlatego od 2018 roku realizujemy program artystycznych pokazów na dziecięcych oddziałach szpitalnych pod nazwą „Uśmiechnij się – Keep smiling”. Dołącz do nas i daj dzieciom POZYTYWNĄ MOC!

„Uśmiechnij się  – Keep Smiling” to projekt pokazów sztuki dla dzieci na oddziałach szpitalnych dla dzieci w Bydgoszczy. Projekt jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu  Festiwalowi Baśni i Bajek Pozytywka. To wielkie święto sztuki i kultury dla dzieci, które tworzymy w Bydgoszczy od 2017 roku.

Już podczas pierwszej edycji, rodzice dzieci leżących w szpitalu, pytali nas, jak wspierać na duchu ich dzieci? Po rozmowach z ekspertami, postanowiliśmy zrobić to co najlepiej umiemy – przenieść nasz radosny i pozytywny przekaz na sale szpitalne. Tak powstał projekt „Keep Smiling”.

Pozytywna Moc

„Leczenie dzieci wymaga specjalnego podejścia, porozumienia i relacji z maluchem a także zbudowania zaufania z rodzicami. Humor idealnie pomaga nawiązać kontakt z dzieckiem i warto wiedzieć, jak korzystać z żartu i zabawy…” – mówi doktor Maria Kotowska, specjalista pediatrii i gastroenterologii dziecięcej, Szpitala Pediatrycznego WUM w Warszawie.

Dlatego u podstaw naszego pomysłu stoi przeniesienie do sal szpitalnych POZYTYWNEGO przekazu, płynącego z baśni i bajek. MAGICZNE światy, tajemnicze losy bohaterów, zwycięstwo dobra nad złem – to bajkowa przestrzeń, w której dzieci mogą puścić wodze wyobraźni i zapomnieć, chociażby na chwilę, o swojej chorobie. Bajki niosą też, co wiemy chyba wszyscy, ponadczasowe wartości. Dobro, bliskość i wiarę w ich zwycięstwo. W ten sposób poprzez nasz projekt dajemy dzieciom POZYTYWNĄ MOC. Dzięki niej, łatwiej im stanąć wobec wyzwań długotrwałych procesów leczenia czy osamotnienia w szpitalnej sali.

Zamieniamy traumę w siłę! Ze wsparciem profesjonalistów.

Projekt „Uśmiechnij się – Keep Smiling” opieramy o zweryfikowane i sprawdzone podstawy terapeutyczne. Realizujemy go w ścisłej współpracy z wykwalifikowanymi arte-terapeutami, zajmującymi się terapią poprzez sztukę. Realizujemy kilka kluczowych celów:

Nasi eksperci potwierdzają, że wspólne przeżywanie wydarzeń artystycznych z rówieśnikami, może w znaczący sposób przyczynić się do lepszego zaspokojenia psychicznych potrzeb małego pacjenta.

Nasz projekt zamienia traumę w siłę. Podczas ciężkiej choroby dzieci znajdują się czasem w tzw. „sytuacji granicznej”. Dlatego dajemy im POZYTYWNĄ MOC, dzięki której mogą przejść przez te „graniczne” momenty, a nawet uczynić z nich doświadczenia nadające znaczącą perspektywę na dalsze życie. Budujemy w nich pewność, że nawet największe przeszkody można pokonać i iść z uśmiechem dalej.

Dajemy im też pewność, że ktoś o nich pamięta, ktoś o nie dba i że nigdy nie będą same!

Chcesz szerzej wesprzeć projekt i dać dzieciom w szpitalu Pozytywną Moc?

Czekamy na Twój sygnał!