EKO KAMPUS W NASZEJ SZKOLE

Nasz projekt jest realizowany w ramach  programu FUNDACJI ORLEN „Moje miejsce na Ziemi”

Skierowany jest do uczniów i rodziców Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Nowym Dąbiu, a także do nauczycieli w tej placówce. Obie te grupy bezpośrednio zyskają na wprowadzeniu do szkoły nowej infrastruktury. Dzięki zajęciom praktycznym uczniowie nabędą nową wiedzę i umiejętności. Pośrednio na realizacji projektu skorzysta cała wiejska społeczność w Nowym Dąbiu: wzrost świadomości ekologicznej u dzieci przełoży się na jej podniesienie także w rodzinach, przynosząc niewymierne korzyści dla lokalnej przyrody. Projekt jest nastawiony na promowanie działań proekologicznych, ze szczególnym uwzględnieniem kształtowania odpowiedzialnej, ekologicznej postawy w życiu codziennym, w gospodarstwie domowym. Nauka ekologicznej uprawy warzyw i owoców przyczyni się do podniesienia świadomości pochodzenia żywności i kosztów energetycznych, jakie niesie ze sobą jej produkcja. Zwróci uwagę na problem śladu węglowego, a także na wagę jakości spożywanego jedzenia.

SFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW FUNDACJI ORLEN

Loga

PARTNER PROJEKTU

Loga