Magiczny przewodnik, po magicznym mieście, czyli cykl książek dla dzieci "Magiczna Bydgoszcz"

Cykl książek dla dzieci – „Magiczna Bydgoszcz”

Czy chciałabyś, żeby Twoje dziecko przeżyło cudowne chwile zachwytu z magiczną książką w swoich małych rączkach? Pewnie tak, tylko jak to zrobić? Uśmiechnij się, bo wymyśliliśmy dla Ciebie taki cykl książek! Od 7 lat tworzymy najbardziej magiczny festiwal dla dzieci w Polsce – Pozytywkę. Jako, że piękna i radości nigdy za mało, stworzyliśmy cykl „Magiczna Bydgoszcz” – cykl jakiego jeszcze w Bydgoszczy nie było!

W Fundacji Kultury Pozytywka zawsze uważaliśmy, że Bydgoszcz to magiczne miasto. Zafascynowani jego –  wciąż mało poznanym – pięknem, wraz z grupą artystów postanowiliśmy wydać corocznie książkę naszych marzeń. To właśnie „Magiczna Bydgoszcz”, przewodnik wiodący Twoje dziecko szlakiem najpiękniejszych miejsc, tajemnic i legend, postaci związanych z miastem.

Narratorem i przewodnikiem w podróży po mieście jest zdobywca Złotej Płyty za „Wilka chodnikowego”, raper Jarosław „Bisz” Jaruszewski. Urodzony i związany z Bydgoszczą artysta, napisał dla nas wiersze, które zilustrowała mistrzyni bajkowej grafiki Basia Szcześniak w 2021 r i Anna Kaźmierak w 2022 r. ilustratorka i graficzka, laureatka wielu prestiżowych nagród w tej dziedzinie. Nad tym, aby książki były „najmagiczniejsze” z magicznych, czuwa co roku  Michał Tabaczyński – ceniony pisarz, tłumacz i eseista.

W kolejnej książce z serii przybliżamy magiczne, bydgoskie legendy (2022), a w kolejnej najbardziej rozpoznawalne bydgoskie postaci (2023)

Dzięki naszemu cyklowi  możesz odkryć ze swoim dzieckiem Magię Bydgoszczy. Bo magiczne miasto trzeba zwiedzać z „Magiczną książką” w ręku.

„Magiczna Bydgoszcz”- najważniejsze miejsca – 2021

W 2021 roku wspólnie odwiedzamy w „Magicznej Bydgoszczy” „Przechodzącego Przez Rzekę” i symbol miasta „Łuczniczkę”. Dzieci spotykają się nawet z samym Panem Twardowskim, który według legendy odwiedził Bydgoszcz tuż przed ucieczką na Księżyc.

Zapuszczamy się w najbardziej urokliwe zakątki miasta – zawsze pełną gwaru i śmiechu Wyspę Młyńską, perłę secesji ulicę Cieszkowskiego oraz żyjącą dźwiękami wszystkich możliwych instrumentów Dzielnicę Muzyczną. No i oczywiście, na sam koniec, „Magiczna Bydgoszcz” zabiera dzieci do Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce.

‘Magiczna Bydgoszcz- legendy i baśnie wierszem pisane’ 2022

Magiczna Bydgoszcz i magiczne legendy o Bydgoszczy. Kolejne wydawnictwo fundacji, które ponownie wieszami opatrzył Jarek Jaruszewski, a ilustracje zapewniła Anna Kaźmierak.

„Dawno dawno temu, Bydgoszcz była świadkiem niezwykłych wydarzeń…” dalej musicie przeczytać sami

TAJEMNICE KLUBU CZARODZIEJEK I CZARODZIEJÓW 2023

Rok 2023 to wyjątkowe wydawnictwo z tekstami autorstwa Małgosi Perszutow i ilustracjami Barbary Sześniak. Tym razem książeczka opowiada o wspaniałych ludziach, którzy wspomagają bardzo ciekawe wydarzenia w Bydgoszczy i w całej Polsce. Tak, tak opowiadamy poetycko o przedsiębiorcach…i to jest piękne…

Chcesz nas wesprzeć bardzo, bardzo mocno?

Porozmawiajmy!

Stałymi partnerami realizacji wszystkich wydarzeń fundacji w 2024 roku zostały marki:

SŁOMIANY DOM, FH SYSTEM, RITTER NIERUCHOMOŚCI, POINT ART, MIELCAREK EVENT, 25 FRAMES, SNWS

Stałymi partnerami realizacji wszystkich wydarzeń fundacji w 2023 roku były marki:

PointArt, Geopart Sp. zoo, Work Partner ServiceMielcarek EventKultowa Kuchnia,