Projekty

Side image

"Z Innej Bajki" - festiwal teatralny 2022

„Bez teatru nie ma kultury, a bez kultury nie ma narodu, i wszyscy musimy sobie zdać z tego sprawę”. To słowa wielkiej aktorki, Anny Dymnej. Jakże prawdziwe w czasach, które redukują wszystko do obrazków migających na ekranach smartfonów. Możesz pomóc nam to zmienić! Podczas cyklicznych spotkań z twórczością teatrów plenerowych wywodzącą się z różnych biegunów artystycznych, udowodnimy, że teatr odważnie stawia czoło najtrudniejszym problemom współczesnego świata, korzystając przy tym z niezliczonych form i narzędzi artystycznego wyrazu. Co dokładnie planujemy w ramach 'Z Innej Bajki’?

Wiosną i latem 2022 roku pragniemy sprawić, że teatr znów będzie w zasięgu. Fantastyczne widowiska plenerowe dla całych rodzin to kolejne drogi, którymi widz ma szanse wkroczyć na ścieżkę zachwytu tym, co dzieje się na teatralnych deskach. Jak wskazuje nazwa przeglądu , każde spotkanie zabierze nas do swojego własnego świata, wyjętego jakby 'z innej bajki’: czasami będą to miejsca mroczne, czasem pełne humoru, a czasami… pełne żartów, a nawet tzw. nowego cyrku!

Podczas z 'Z innej bajki’ oddamy wyraźny głos twórcom. Wykreujemy przestrzeń, w której artyści i widzowie spotkają się i wymienią się perspektywami, pozwalając sztuce wybrzmieć również poza sceną.

Stając się uczestnikiem naszego wydarzenia, staniesz się budowniczym pięknej idei. Jeżeli jednak się zawahasz i zapytasz: „Czy nie ma ważniejszych spraw? Czy właśnie to jest nam dziś potrzebne?”, odpowiemy słowami Anny Dymnej: „Bez teatru nie ma kultury, a bez kultury nie ma narodu, i wszyscy musimy sobie zdać z tego sprawę”!

Nasz festiwal jest współfinansowany przez Miasto Bydgoszcz i Samorząd Województwa Kujawsko Pomorskiego

 

PROGRAM FESTIWALU

Side image

Zdjęcia z Innej Bajki 2022

Background Background
Side image

Z INNEJ BAJKI - festiwal teatralny 2021

Side image

After Movie Z Innej Bajki 2021

After Movie
Side image

Zdjęcia z Innej Bajki 2021

Background Background
Side image

Zadanie współfinasowane ze środków

 Stałymi partnerami realizacji wszystkich wydarzeń fundacji w 2023 roku zostały marki:

PointArt, Geopart Sp. zoo, Work Partner ServiceMielcarek EventKultowa Kuchnia, racjonalnymarketing.pl

                   (najedź kursorem na nazwę firmy, aby przejść do poszczególnych stron naszych partnerów)

 

Side image

Chcesz nas wesprzeć bardzo, bardzo mocno?

Porozmawiajmy!

Wesprzyj projekt według uznania

  • 50PLN
  • 100PLN
  • 200PLN
  • 500PLN
Pomagam!